Kontakt wizzair rozszerza swoją siatkę połączeń o kilka dość nieoczywistych kierunków. Lotnisko im. Fryderyka Chopina w Warszawie dodaje sześć nowych kierunków dla podróżnych wylatujących z Warszawy tej jesieni i wiosny. Na liście znalazło się kilka wyjątkowych kierunków, w tym Jordania i Madera.

Dyrektor handlowy Wizz Air powiedział, że linia lotnicza zawsze szuka sposobów na zwiększenie swojego zasięgu w Europie i poza nią. Zauważył również, że ta ekspansja pomoże firmie konkurować z innymi liniami lotniczymi o osoby podróżujące służbowo, które potrzebują szybkiego dostępu do rynków międzynarodowych, ale nie chcą wydawać zbyt wiele pieniędzy na swoje loty. Wizz Air to jedna z najpopularniejszych linii lotniczych, przyciągająca turystów świetnymi cenami. Tylko w maju 2021 r. węgierskie linie lotnicze we wszystkich swoich samolotach przewiozły 4,1 mln pasażerów. Wizz Air to najlepsza tania linia lotnicza w Europie w 2020 roku według rankingu airlineratings. Wizz Air przygotował nowe oferty na jesień 2022 i wiosnę 2023. Okazuje się, że już wkrótce turyści wylatujący z Lotniska Chopina będą mogli odwiedzić nowe miejsca. W przyszłym sezonie węgierska linia lotnicza uruchomi do sześciu nowych tras ze stolicy Polski. Pasażerowie będą mogli podróżować na lotniska Marco Polo w Tiranie (stolicy Albanii), Bilbao i Walencji (Hiszpania) czy Wenecji (Włochy). Wizz Air ma też nie lada gratkę dla fanów większej liczby kierunków. Istnieje możliwość lotu z Warszawy na Maderę (Wyspa Portugalia). Turyści mogą również dotrzeć do Akaby (Jordania).

Czy ceny biletów lotniczych są tak atrakcyjne jak miejsce docelowe? Od 30 października będziesz mógł latać na Maderę – w każdą środę i niedzielę. Najtańszy lot kosztuje 379 zł. Za bilet powrotny trzeba zapłacić co najmniej 758 zł. Jak podaje “Wprost”, portugalskie wyspy można odwiedzić w tej cenie np. między 16 a 20 listopada. Kibice Jordanii będą musieli poczekać dłużej, bo loty z Warszawy rozpoczną się dopiero w grudniu. Do Akaby będą latać w każdy wtorek od 13 grudnia do soboty 25 marca. Kiedy jest najtaniej? Obecnie najlepsza cena to wylot 24 stycznia i powrót 28 stycznia. Wizz Air szacuje koszt takiej podróży na 478 zł. Wenecja jest zdecydowanie najtańszym nowym kierunkiem, jaki Wizz Air ma do zaoferowania. Pierwsi pasażerowie wejdą na pokład samolotu na lotnisko Marco Polo w grudniu. Loty będą odbywać się w środę i niedzielę. Najbardziej kusząca jest cena od 18 do 25 stycznia, gdzie za bilet powrotny trzeba zapłacić 238 zł.