Firma “Dialtech” od wielu lat współpracuje z Aresztem Śledczym w Świdnicy, przede wszystkim świadcząc usługi telefoniczne dla osadzonych. W ostatnim czasie “Dialtech” przekazał świdnickiemu aresztowi już drugi mobifinder.

Celem tej współpracy jest zapewnienie jak najlepszych warunków dla osadzonych podczas odbywania kary w tym zakładzie. Mobifindery zostały zaprojektowane tak, aby osadzeni mogli bezpłatnie i w sposób najbardziej im odpowiadający komunikować się ze swoimi rodzinami i znajomymi. Mogą oni również używać mobifinderów do innych celów, takich jak przeglądanie Internetu czy słuchanie muzyki.

Firma oferuje swoim klientom szeroki zakres usług związanych z telekomunikacją. Od prostych rozwiązań przekierowania połączeń (z wykorzystaniem telefonów komórkowych) do numerów telefonicznych umożliwiających dzwonienie na telefony komórkowe bezpośrednio z komputera (VoIP), firma zapewnia swoim klientom dostęp do szerokiego wachlarza usług telekomunikacyjnych. Firma oferuje również rozwiązania IP PBX – dające użytkownikom większą elastyczność w sposobie konfiguracji i zdalnego zarządzania telefonami – a także szereg innych usług związanych z telekomunikacją.

Dialtech udostępnia swoim klientom wiele różnych form kontaktu, w tym numer telefonu dialtech, adresy elektronicznej poczty internetowej (e-mail), numer faksu, pełny adres korespondencyjny oraz formularz kontaktowy.

Działalność podmiotu “Dialtech” wykracza daleko poza wymienione zadania. W 2019 roku dostarczył on do Aresztu Śledczego w Świdnicy zaledwie dwa mobifindery. Urządzenia te są ważnym narzędziem w zwalczaniu nielegalnej komunikacji wśród osadzonych za pomocą zminiaturyzowanych telefonów komórkowych. Zadanie to jest niezwykle istotne, ponieważ obowiązkiem administracji jest zapewnienie m.in. bezpieczeństwa w Areszcie Śledczym, a także zabezpieczenie prawidłowych postępowań prowadzonych przez organy śledcze. Niewątpliwie ważną rolę w tym zakresie odgrywają mobifindery, za pomocą których funkcjonariusze Służby Więziennej identyfikują miejsca ukrytych telefonów komórkowych. Zastosowanie tego typu urządzeń w dobie miniaturyzacji sprzętu telefonicznego jest szczególnie ważne i przynosi wymierne korzyści.

Firma “Dialtech” była również jednym z kluczowych sponsorów IV Pucharu Polski Służb Mundurowych w wyciskaniu sztangi na ławce, który w maju 2019 roku zorganizowali funkcjonariusze Aresztu Śledczego w Świdnicy.

Impreza odbyła się 11 maja i wzięło w niej udział ponad 100 uczestników z różnych instytucji, w tym przedstawiciele MSWiA, Komendy Głównej Policji, Generalnej Dyrekcji Kontroli Celno-Akcyzowej, Komendy Głównej Żandarmerii Wojskowej, Komendy Głównej Wojskowej Straży Pożarnej, Komendy Głównej Biura Bezpieczeństwa Narodowego i wielu innych instytucji.

W tegorocznym konkursie wzięli udział uczestnicy z 10 instytucji: Centrum Szkolenia Wojska Polskiego w Warszawie, Komenda Główna Żandarmerii Wojskowej w Poznaniu; Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie; Placówka Terenowa Straży Granicznej w Warszawie; Placówka Terenowa Straży Granicznej w Szczecinie; Placówka Terenowa Straży Granicznej w Gdyni; Sąd Rejonowy w Rudzie Śląskiej; Sąd Okręgowy w Płocku; Zakład Karny w Świdnicy. Zawodnicy rywalizowali o puchar i cenne nagrody ufundowane przez firmę “Dialtech”.