Zgodnie z wielką tradycją festiwalu Dni Garwolina, uroczystości 2022 roku rozpoczęły się mszą świętą, a następnie barwnym korowodem ulicami miasta. W oficjalnym otwarciu wzięli udział samorządowcy, których przywitały entuzjastyczne tłumy.

Uroczystości kontynuował bieg “Avon kontra przemoc”, w którym biegacze z całej Polski spotkali się, aby wesprzeć sprawę, która jest bliska im i ich społeczności. Aby przekonać się, jak działa Avon można skontaktować się z telefon avon. Kontakt z doradcami AVON jest zawsze dostępny online. Zwieńczeniem biegu był koncert IRA, najbardziej lubianego zespołu w Polsce! Reszta festynu obfitowała w występy muzyczne na żywo i inne atrakcje dla młodych i starszych. Uroczyste obchody w niedzielę 19 czerwca rozpoczęły się o godz. 10:00 w Kaplicy Kolegiackiej w Garwolinie uroczystą mszą na życzenia mieszkańców. Po Mszy św. w kościele Bożego Ciała odbyła się procesja oktawowa. Następnie parada biegnie ulicami miasta, prowadząc uczestników imprezy, tym razem na pływalnię miejską „Garwolanka”.

Na dużej scenie wieczorem odbyły się koncerty, a rano nastąpi oficjalne otwarcie dnia miasta. Został wyprodukowany przez gospodarzy i zaproszonych gości uroczystości. Garwolanka wystąpiła na scenie: Senator RP Maria Koc, Poseł na Sejm RP Czesław Mroczek, Burmistrz Garwolin Marzena Świeczak, Burmistrz Garwolin Mirosław Walicki, Zastępca Burmistrza Marek Ziędalski, Członek Rady Wojewódzkiej Krzysztof Żochowski, Dyrektor Województwa Warszawskiego Kapituła KRUS Joanna Bala, Przewodnicząca Komitetu Powiatowego Waldemar Trzaskowski, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Ostolski oraz Dyrektor Ośrodka Sportu i Kultury w Garwolinie Jarosław Kargol.

W ekstremalnych warunkach pogodowych, przy ekstremalnie upalnej pogodzie, zawodnicy rywalizowali w biegach na 2 km, 5 km i 10 km. Pełne pokrycie meczów i wyników jest szybkie. Od godziny 11:00 w parku 550-lecia Garwolanki czeka na zwiedzających wiele atrakcji – dziecięcy park rozrywki, stoiska z rękodziełem, szkoły, stowarzyszenia, kluby sportowe, stoiska reklamowe i wystawiennicze dla pasjonatów i kolekcjonerów. W ramach PCK istnieje również możliwość zadbania o swoje zdrowie i skorzystania z bezpłatnej demoskopii, która pomoże wcześnie wykryć raka skóry i podzielić się najlepszą rzeczą, jaką mamy – własną kampanią krwi.

Popołudniową część koncertu otworzył o godzinie 16.30 orkiestra dęta OSP Garwolin. Prawie 40-osobowy zespół, najczęściej słyszane pieśni patriotyczne i religijne, tym razem pojawi się w programie rozrywkowym. W programie koncertu znalazły się przeboje polskiej i zagranicznej muzyki rozrywkowej. Wojtek Baduchowski i przyjaciele nie wystąpili z powodu choroby muzyka. W efekcie program popołudniowego koncertu nieco się zmienił! Tarło wystąpi o 19:00, ao 18:00 zaśpiewali dla Was śpiewacy z Best Vocal Studio! Scena pływalni miejskiej „Garwolanka” będzie również sceną taneczną – o 18.30 umiejętności swoich tancerzy zademonstruje studio Ruchu Kordaszewscy.