Uruchomiona została specjalna infolinia, na której można uzyskać informacje na temat Polskiego Bonu Turystycznego.

“Zainteresowanie Polskim Bonem Turystycznym jest bardzo duże. W ciągu pierwszych czterech godzin od jego uruchomienia konsultanci odebrali ponad 1000 telefonów” – wyjaśnia prof. Gertruda Uścińska, kierownik Katedry Turystyki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. “Bardzo nas cieszy, że tak wiele osób zdecydowało się już z niej skorzystać”.

Konsultanci infolinii udzielają informacji o sposobie wykorzystania vouchera, a także doradzają, jak dokonywać rezerwacji wycieczek z jego wykorzystaniem. Wyjaśniają również wątpliwości dotyczące przystąpienia do programu lub rezerwacji wycieczki z jego pomocą.

Aby skorzystać z bonu, trzeba mieć profil na PUE ZUS. Można go założyć korzystając m.in. z Profilu Zaufanego i bankowości elektronicznej – informuje Krystyna Michałek, regionalny rzecznik prasowy ZUS dla województwa kujawsko-pomorskiego.

Polska Organizacja Turystyczna uruchamia nowy program – program Polski Bon Turystyczny. W ramach programu turyści i organizacje pożytku publicznego będą mogli płacić za usługi lub wydarzenia bonami.

Program będzie administrowany przez Polską Organizację Turystyczną (POT), a jego uczestnicy będą mogli złożyć oświadczenie za pośrednictwem PUE ZUS, które następnie zostanie wpisane na listę podmiotów turystycznych prowadzoną przez POT. POT opublikuje listę zarejestrowanych podmiotów turystycznych uprawnionych do przyjmowania płatności bonami.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub wątpliwości dotyczące swojego odwiedź stronę bon turystyczny infolinia.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub wątpliwości dotyczące swojego bonu turystycznego, Aby dokonać płatności bonem za usługę lub imprezę turystyczną, należy podać osobie przyjmującej płatność za usługę lub imprezę turystyczną specjalny numer przypisany do bonu, a następnie jednorazowy kod autoryzacyjny kod autoryzacyjny.