Świat zmierza w kierunku automatyzacji, doświadczamy pierwszych takich rozwiązań. W ramach usługi Uber Eats firma uruchomiła dwa programy pilotażowe polegające na dostarczaniu zamówień przez roboty. Pierwsze testy już trwają- mieszkańcy Los Angeles mogą korzystać z usług dostawców robotów.

Firma podpisała umowę ze Starship Technologies, która w ciągu kilku tygodni zapewni swoim klientom dostawę robotów. Roboty wyposażone są w kamery, czujniki i lokalizatory GPS, które pozwalają im poruszać się po ulicach miast, nie wpadając na nic i nikogo. Mogą przenosić do 22 funtów ładunku i poruszać się z prędkością 4 mph (6 km / h).

Roboty są autonomiczne, ale są również monitorowane przez ludzi w czasie rzeczywistym za pośrednictwem zainstalowanych na nich kamer. W razie wypadku lub niespodziewanej przeszkody natychmiast zatrzymują się w ruchu i czekają na dalsze instrukcje od swoich operatorów lub samych użytkowników poprzez wiadomości tekstowe wysyłane za pośrednictwem aplikacji zainstalowanej na smartfonach.

Serve Robotics to firma założona przez Ubera, więc nikogo nie powinno dziwić, że dopiero zaczynają wspólnie pracować nad rozwojem firmy. Ten rozwój i kolejny krok to automatyzacja procesu zamawiania i dostawy zamówień Uber Eats. Firma nie wyklucza jednak chęci współpracy z innymi firmami w obszarze dostaw w przyszłości.

Uber Eats ma rozpocząć testy swojej usługi automatycznej dostawy jeszcze w tym miesiącu w Los Angeles.

Programy pilotażowe, które ruszyły w zeszłym tygodniu, skupiają się na dostarczaniu zamówień od kilku firm i działają na niewielką skalę. Trasa, którą będą musiały pokonać roboty, to niewielki odcinek w West Hollywood.

Testy mają pokazać firmie, czego tak naprawdę chcą klienci i kupcy oraz czy tego typu rozwiązanie rzeczywiście ma sens. Roboty, które zostaną wykorzystane do tych prac, mogą korzystać z autonomii czwartego poziomu, ale nie we wszystkich sytuacjach. Pierwsze testy odbędą się w obecności zdalnego operatora, który będzie mógł interweniować, jeśli robot znajdzie się lub stworzy zagrożenie.

Natomiast jeśli chcesz pracować jako kurier dostarczający jedzenie, uber eats infolinia to miejsce szczególne. Dowiesz się co zrobić, aby rozpocząć pracę w tym charakterze.